Adrasan aynı zamanda konumu gereği önemli bir yemek kültürüne de sahiptir. Adrasan mutfağı hem yörük hem de akdeniz mutfağını bir araya getiren kendine özgü özellikler taşıyan Batı Akdeniz Mutfağı’ndan önemli unsurları barındırmaktadır.

Orman ve Deniz eko sisteminin bir araya geldiği bir noktada kurulu olan Adrasan’da mutfak da bu kültürden etkilenmiş durumdadır.

Akdeniz mutfağından etkilenerek çeşitli taze sebzeler ile doğadan toplanan otların kullanıldığı ve diğer yandan da yörük kültüründen etkilenerek keçi etinin kullanıldığı bir çok yemek çeşidinin bulunduğu gözlemlenmektedir.

Yaygın olarak küreselleşme ile etkilenen Adrasan’da yemekler giderek unutuluyor olsa da belli başlı yörük yemekleri ile Akdeniz yemekleri halen yapılmaya devam etmektedir.

Bu yemeklerden bazıları şunlardır:

Arabaşı Çorbası: Türkiye’nin bir çok yerinde yapılan bu hamur ve et yoğunluklu yörük / türkmen çorbası Adrasan’da Akdeniz kültürü ile birleşerek yeni bir hal almıştır. Bu çorbaya zencefil ve çeşitli doğal otlar katılarak tavukla beraber pişirilen önemli bir yöresel yemek halini almıştır.

Kölle: Özel günlerde yapılan bir tür tahıl / bakliyat aşıdır. Bu aş buğday, kuru fasulye, kuru nohut, kuru bakla, kuru mısır gibi sebzeler kullanılarak yapılır.

Topak Kızartma: Keçi etinin kızartılıp devamında sulu bir biçimde çeşitli sebzeler haşlanması ile yapılan bir yemektir.

Fesleğenli Patlıcan: Bölgede özel yetişen bir tür kıl patlıcanın fesleğen ile kızartılması ile yapılan bir yemek türü.

Boy Boncuklu Dolma: Boy Boncuk yörede doğal olarak yetişen boy boncuk otunun dahil edildiği yöreye özgü bir dolma çeşitidir.

Ot yemekleri: Bölgede detayı tarım başlığında yazılacak olan bir çok ot doğal yollarla yetişmektedir. Bu otlar yerel halk tarafından çeşitli ot yemeklerinde kullanılmakta, aynı zamanda da birçok yemeğe dahil edilmektedir. Otlu yörük böreği de bunlardan biridir.

Bunların dışında nar yetiştiriciliği yapanlar narı nar ekşisi olarak değerlendirirken, zeytinyağı üretimi ile başta keçiboynuzu pekmezi olmak üzere çeşitli pekmez üretimi de bölgede bulunmaktadır.